Home Rady a návody Díky sublimačnímu tisku můžete popustit uzdu své fantazii. Perfektní nástroj pro kreativce!

Díky sublimačnímu tisku můžete popustit uzdu své fantazii. Perfektní nástroj pro kreativce!

od Magazín Freebydlení
tiskarna

Moderní technologie přinášejí stále širší možnosti do praktické aplikace. V nedávné době třeba rozšířil možnosti polygrafického průmyslu sublimační tisk. Tato technologie byla zprvu určena kvůli své nákladnosti zejména velkým firmám, ale díky technologickému pokroku jdou ceny i rozměry zařízení stále dolů. Sublimační tisk je tak už možno využít třeba v menších firmách, kde může dobře posloužit třeba jako nástroj pro tvorbu propagačních materiálů.

Co od sublimačního tisku očekávat?

Může to působit tak trochu jako magie, ale technika toho zkrátka zvládne hodně. Samotný princip sublimačního tisku je navíc v zásadě vcelku prostý. Důležitý je samozřejmě samotný termolis na tepelný potisk, který už dnes pořídíte ve velmi rozumné cenové relaci. Jak jsme již zmínili, stává se tak dostupný i pro menší firmy nebo dokonce samostatné podnikatele. A jak tedy vzniká výsledné dílo? Vlastní technologický proces zahrnuje využití:

  • Teploty okolo 200 °C
  • Grafické předlohy

Vše se děje ve vlastním lisu, přičemž musíte mít připravenu grafickou předlohu, která se tiskne na speciální tiskárně využívající sublimačního inkoustu a sublimačního papíru. Grafickou předlohu jednoduše navrhnete v libovolném vhodném grafickém editoru. Tato předloha se v lisu přetiskne na požadovaný předmět, což může být třeba kryt na mobil, hrnek, nebo cokoliv jiného. Velkou výhodou této metody je skutečnost, že si zachovává krásné a jasné barvy a odolává vyblednutí.

Potřebujete více?

Není to ale pouze termolis, který lze využít při tvorbě například zmiňovaných propagačních předmětů. Pro kreativce ve firmách je k dispozici spoustu dalších nástrojů. Dnes lze pořídit za zajímavou cenu také špičkový řezací plotr, který nabízí široké možnosti využití. V tomto případě to sice není horká novinka v polygrafii, ale zvládá toho opravdu hodně. Dokáže zejména s vysokou přesností vyřezávat nejrůznější tvary na širokou škálu povrchů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.