Home Rady a návody Připravte se na topnou sezónu včas a ušetřete

Připravte se na topnou sezónu včas a ušetřete

od Magazín Freebydlení
topn sezona

Možná vám připadá předčasné myslet na topnou sezónu, když první mrazíky jsou ještě daleko. Přesvědčíme vás, že včasná příprava se opravdu vyplatí.  

Topná sezóna je tradičním postrachem rodinného rozpočtu a asi neexistuje člověk, který by na ní nechtěl ušetřit. Navzdory tomu si řada lidí neuvědomuje, že díky úsporným – a mnohdy nenáročným – opatřením může ušetřit zajímavé částky. Na co se tedy zaměřit, abyste v zimě neprotopili pomyslné kalhoty?

Prověřte si dodavatele energií

Je samozřejmé, že v podzimních a zimních měsícich nejen více topíme, ale i svítíme. A vzhledem k tomu, že ceny energií rostou, vyplatí se více než kdy jindy popřemýšlet nad tím, zda není čas na změnu dodavatele energií. „Nedívejte se však jenom na cenu, ale prověřte si i to, zda se jedná o férovou a spolehlivou firmu s dobrým zákaznickým servisem,“ doporučuje Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy. Ušetříte tak nejenom peníze, ale i svůj čas a také starosti.

Domluvte si kontrolu kotle

Pokud topíte plynem, nepodceňujte ani kontrolu kotle. Předejte tím nejenom možnosti případné havárie, ale dobře udržovaný a správně seřízený kotel vám může ušetřit i několik tisíc korun ročně. A jestli si zvolíte dobrého dodavatele energií, můžete mít o starost méně.

„Se službou SERVIS mají zákazníci Bohemia Energy kontrolu plynového kotle a spalinové cesty v ceně dodávky zemního plynu. O nic se starat nemusí, termín pravidelné kontroly sami ohlídáme a vždy včas domluvíme,“ říká Libor Holub. V případě poruchy kotle navíc Bohemia Energy zajistí servisního technika, který kotel opraví nebo vymění. Díky spolupráci s partnerskými organizacemi umí zajistit servis pro drtivou většinu značek kotlů.

Nezapomínejte na základní pravidla

Největším zlozvykem českých domácností je přetápění. „Jestliže snížíme teplotu v přetopené místnosti jen o jeden stupeň, dojde ke snížení spotřeby energie až o šest procent,“ vysvětluje Libor Holub. Navíc není třeba, abyste měli teplotu v každé místnosti stejnou. S pohodlnou regulací vám pomůžou termostatické hlavice na radiátorech.

Radiátory před zimou zbavte prachu a nezapomeňte je odvzdušnit. Tento úkon je dobré dělat pravidelně, ideálně jednou za tři měsíce. Za topné těleso doporučujeme umístit reflexní fólii, která odráží teplo zpět do místnosti a zabraňuje tepelným ztrátám. Samozřejmostí by měla být dobře utěsněná okna či zateplená střecha.

Důležité je i správné větrání. Je mnohem lepší větrat krátce a intenzivně než ponechávat delší dobu otevřenou „větračku.“

Pokud jste se rozhodli, že výdaje za energie ve svém rodinném rozpočtu významně zkrotíte, můžete se obrátit i na energetické poradce. Například odborníci z Bohemia Energy poskytují individuální poradenství zdarma. „A to všem zájemcům. Tedy i těm, kteří nejsou našimi zákazníky,“ uzavírá Libor Holub.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.