Home Rady a návody Úklid po rekonstrukci vyžaduje váš čas a trpělivost.

Úklid po rekonstrukci vyžaduje váš čas a trpělivost.

od Magazín Freebydlení
rekonstrukce bytu

Rekonstrukce je zdlouhavý proces, během kterého nebudete moct využívat svou domácnost tak, jako při běžném životě. Budete se muset smířit s tím, že vám po bytě nebo rodinném domě budou chodit řemeslníci a téměř každých deset minut vám pokládat otázky. To ovšem není to nejhorší. Přemýšleli jste nad úklidem? Úklid po rekonstrukci vyžaduje pečlivost a dostatečné množství času.

Úklid prostě patří k této činnosti

Pokud jste doposud zaplatili za rekonstrukci nemalé finanční prostředky a na úklidovou společnost už vám nezbylo nebo za ní prostě nechcete utrácet, zbývá tento úkol na vás. Úklid po rekonstrukci ovšem vyžaduje důkladnost, což bylo zmíněno i v předchozím odstavci. Nepočítejte s tím, že to budete mít během pár minut hotové. Tady se pořádně zapotíte.

Začít musíte s největšími nečistoty

Pochopitelně se musíte prvně zbavit velkých nečistot. To znamená ze starých zdí nebo koupelnového jádra. Na to se bohužel ne vždy stavební společnost zaměřuje. Občas se tedy může stát, že se ty největší nečistoty zkrátka zatoulají. Nestačí uklidit pouze prostory, kde se rekonstrukce prováděla. Nečistoty se s největší pravděpodobností dostaly všude. Tato činnost patří mezi ty jednodušší. Mnohem složitější bude jemný prach a špína, kterou máte bezesporu v každém koutu místností.

Úklid po rekonstrukci

Následně se zbavte všeho, co ve vašem bytě nebo rodinném domě nemá co dělat. Tím máme na mysli staré vybavení, které jste vyměnili za nové při rekonstrukci. Pořádně se věnujte také vytírání, vysávání a úklidu všech míst a koutů od neviditelných částic prachu. Při výmalbě se jistě na zemi vytvořily hrudky ze staré stěny. To rovněž dostaňte z podlahy a poté zlikvidujte.

Zakončete to běžným úklidem

V konečné fázi zakončete proces úklidu po rekonstrukci běžným úklidem. Projeďte svůj byt nebo rodinný dům ještě jednou, jako by k žádné rekonstrukci vůbec nedošlo. Zbavíte se tak všech nečistot, které jste doposud neměli šanci zachytit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.