Home Styl Proč si pořídit markýzu a jakou vybrat?

Proč si pořídit markýzu a jakou vybrat?

od Magazín Freebydlení
markýza

Rok od roku je léto v České republice teplejší a náročnější. Tropické teploty dosahují stejných hodnot, jako u moře, jenže přímořská letoviska mají velké plus – vyšší vlhkost vzduchu, která umožňuje horka snášet lépe. Proto se čím dál více ptáme, jak si zlepšit životní komfort a bydlení v těchto parných dnech? Jednou z velmi praktických a účinných odpovědí může být pořízení venkovní markýzy.

Co je to markýza a k čemu slouží?

Venkovní markýza v první řadě zastíní vaši terasu a zajistí, že do interiéru vašeho bytu nepůjde tolik tepla. Reguluje působení slunečních paprsků na fasádu. Pobyt na terase se tím stane snesitelným, a v bytě budete mít příjemný chlad.

Kam markýzu instalovat

Markýza je zastiňovací zařízení, které se dá využít v rodinných domech i v paneláku. Nainstalovat a využít ji můžete na terase, na balkóně, v zahradě i před oknem. Pokud ji zrovna nevyužijete, dá se stočit do schránky upevněné na fasádu či konstrukci. Díky tomu, že je schránka vodotěsná, déšť se k ní nedostane, a zbytečná voda odtéká připravenými odtokovými kanálky.

Zatažená markýza nijak nenarušuje vzhled domu. Naopak. Stává se jeho praktickou a funkční jednotkou, stejně jako pomocníkem pro váš komfortní život.

Jaké můžete koupit druhy:

  • Mechanicky/ručně zatahovací
  • Látková/ plastová
  • Svislá, kloubová, boční
  • Na balkon
  • Mobilní na zahradu
  • S konstrukcí ve stylu pergoly

Pod markýzou můžete v klidu relaxovat, pracovat, jíst, nebo si zde mohou hrát děti. Díky tomu, že materiál nepropouští UV záření, jsou vaše děti dostatečně ochráněny a nemusíte mít strach, že se spálí.

Pokud máte doma psa, kočku či jiného mazlíčka, věřte, že i oni markýzu ocení. Budou schovaní příjemně ve stínu i v době vašeho pobytu mimo dům. Pracujete v dobře klimatizované kanceláři? Dopřejte příjemné pracoviště v chládku i vašemu domácímu hlídači.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.