Home Interiér O krbu nemusíte jen snít. Je dostupný i pro vás

O krbu nemusíte jen snít. Je dostupný i pro vás

od Magazín Freebydlení
krb

S přicházející zimou a dlouhými večery si možná mnoho z nás posteskne nad tím, jak by to bylo hezké a útulné mít doma krb. Uvařit si čaj, začíst se do knihy, a přitom po očku sledovat plápolající oheň, který dodává teplo i atmosféru. Nemusí to však zůstat nesplněným snem – moderní krby se dají pořídit poměrně snadno, a navíc mohou plnit spoustu dalších funkcí.

Kamna nebo vložka?

První volba musí být mezi krbovými kamny a krbovou vložkou. Kamna jsou skvělá v tom, že jde prakticky o hotový produkt, který jen v domě připojíte ke komínu a máte hotovo. U krbové vložky můžete být daleko kreativnější. Můžete použít dizajnové krbové vložky a vytvořit si zcela unikátní krb, který nikdo jiný mít nebude. Je však nutné dbát pečivě na všechny předpisy, aby byl krb skutečně bezpečný.

Jak velký?

Asi nejdůležitějším parametrem při výběru krbu bude rozměr vaší místnosti. Rozhodně podstatné je však také to, do jakého typu domu krb pořizujete. Je jasné, že jiný se hodí na chalupu a jiný do moderního rodinného domu. Kromě toho je nutné také správně zvolit výkon krbu, aby vám skutečně pomohl vytopit prostory a zároveň se nepřehříval a nedocházelo k poškození topného systému. Pro určení správného výkonu se používá zjednodušené pravidlo, že 1 kW výkonu stačí k vytopení 20 m3 prostoru.

Čím se bude topit?

Moderní krby většinou spalují jak dřevo, tak i dřevní brikety. Brikety mají tu výhodu, že se spalují pomalu, a jsou tedy vhodné pro dlouhé vytápění. Dřevěná polena zase vytvářejí onu romantickou atmosféru, příjemně praskají a voní. Je nezbytně nutné nezapomenout také na to, aby byly kouř a zplodiny spolehlivě odváděny ven. K tomu vám pomohou výkonné komínové ventilátory. Na podpal používejte co nejméně chemických prostředků, raději si zabezpečte kvalitní a suché dřevo, které dobře hoří i samo a má skvělé výtopné vlastnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.