Home Interiér Nový jídelní stůl vybírejte obezřetně. Design by neměl být důležitější než praktičnost

Nový jídelní stůl vybírejte obezřetně. Design by neměl být důležitější než praktičnost

od Magazín Freebydlení
stůl

Plánujete koupi nového jídelního stolu? Abyste skutečně dobře vybrali, není radno zaměřovat se jen na vzhled nebo na cenu. Především je nutné vědět, kolik lidí bude stůl pravidelně společně užívat. Od toho se odvíjí velikost stolu, která by měla být pro čtyři lidi minimálně 130 x 80 cm, ideálně však 150 x 90 cm. Na prostoru nešetřete, protože pohodlí je při stolování klíčové a nemělo by se podceňovat.

Na co nezapomenout

Často lidé do svých výpočtů nezahrnou nezbytný dostatek místa pro odsouvání židlí. Jestliže s místem bojujete, je možné uvažovat o umístění lavice, která sice není tak variabilní, ale místa zabere skutečně méně.

Na designu záleží

Asi základní volba spočívá v tom, zda zvolit spíše masivnější stůl nebo chcete vzdušnou a subtilní variantu. To závisí nejvíce na stylu vašeho bydlení a na vašich preferencích a vkusu. Obecně ale platí, že čím vyšší je hmotnost použitého materiálu, tím stabilnější stůl je. V posledních letech jsou velmi moderní stoly s odnímatelnými nohami. Díky této možnosti je totiž možné měnit je dle vaší nálady nebo potřeb. Jeden večer si jednoduše vyberete nohy ke stolů kovové, jindy zase dřevěné. Pokud si nemůžete vybrat a máte rádi změnu, je to zajímavá možnost.

Tvar nohou hraje roli

I když se to nezdá a pro mnoho lidí to bude překvapivé, zcela nejpraktičtější jsou klasické čtyři nohy. Na velmi malé ploše dokážou nabídnout nejvíc místa na nohy a pro všechny stolovníky bude sezení stejně příjemné. Designové trendy velí vybírat poněkud méně klasické nohy do O, nebo V. Ty ale vždy musí mít spojovací profil, který bude pokaždé některému ze sedících trošku překážet. Jestliže tedy hrajete spíše na praktičnost a potřebujete šetřit s prostorem, určitě tedy dejte přednost klasice, která možná tolik neohromí, ale co se týče využitelnost, je stejně nejlepší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.