Home Stavba Domov bez plísní a spor? Dopřejte si čistý vzduch pomocí řízeného větrání!

Domov bez plísní a spor? Dopřejte si čistý vzduch pomocí řízeného větrání!

od Magazín Freebydlení
bydlení

Během podzimního sychravého a inverzního počasí je otázka větrání více než aktuální. Jakým způsobem zajistit větrání a výměnu vzduchu v domácnosti, aby nedocházelo ke kondenzování vlhkosti, vzniku plísní a množení bakterií? Právě špatný vzduch stojí za respiračními onemocněními, plísně a spory mají naopak vliv na zhoršení stavů u alergiků nebo malých dětí. Řešení je nasnadě, řízené větrání zajistí pravidelný přísun čerstvého vzduchu a filtry navíc znemožní průniku nežádoucích látek a zápachu do místností. Jak řízené větrání funguje?

Řízené větrání je vysoce efektivní

Čas od času otevřete okno? Tímto způsobem sice dojde k částečnému přísunu čerstvého vzduchu, ale není to dostatečné pro vyvětrání veškerého vydýchaného vzduchu a zajištění obměny, aby nedocházelo ke vzniku plísní v rozích místností nebo při podlaze. Řízené větrání pomocí rekuperační jednotky je mnohem efektivnější, protože dochází k výměně vzduchu pravidelně po uplynutí určitého časového období pomocí ventilátoru, který funguje na bázi push-pull, a keramického výměníku. Ten zajišťuje zahřátí čerstvého vzduchu, který přichází do místnosti zvenku, díky tomu dochází k nemalým úsporám.

Do stávající budovy i jednotlivých místností

Velkou výhodou decentrální rekuperační jednotky inVENTer je možnost snadné instalace do obvodové zdi novostavby, ale také stávající budovy, protože maximální délka průchody je 1 200 mm. Jednotky se zabudovávají do jednotlivých místností, jejichž údržbu provádí sám koncový uživatel, stejně jako regulaci. Pro jednotlivé místnosti lze tak nastavit požadovaný způsob větrání, například v ložnici se bude v noci hodit permanentní výměna. Jedna jednotka zvládne průměrně vyvětrat 20 m² plochy místnosti (asi 50 m³).

Větrání i úspory tepla v jednom

Účinnost zařízení se zpětným ziskem tepla se pohybuje okolo 91 %, proto je toto řešení vhodné do bytů a rodinných domů, ale významné úspory ocení také zřizovatelé škol a školek, zdravotnických zařízení nebo majitelé komerčních budov. Systém umožňuje také účinnou filtraci pomocí prachových, pylových nebo uhlíkových filtrů, které dokáží zachytit alergenní částice, ale zabraňují také průniku nepříjemného zápachu včetně smogu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.