Home Interiér Vybrat podlahu do kuchyně není jen tak. I vy váháte, která krytina je nejlepší?

Vybrat podlahu do kuchyně není jen tak. I vy váháte, která krytina je nejlepší?

od Magazín Freebydlení
podlaha

Kuchyně je nejvytíženější místností v celé domácnosti. Přezdívá se jí srdce domova, protože zde trávíme hodně času – ať už přípravou jídla, nebo u jednoho stolu společně s našimi blízkými. I z toho důvodu, že zde trávíme spoustu času, je potřeba vybrat vhodnou podlahu, protože ta je v kuchyni hodně zatěžována. Jak se ale rozhodnout jen pro jednu jedinou, když je v dnešní době tolik možností na výběr?!

Podlaha v kuchyni: praktická i estetická

Podlaha v kuchyni by měla plnit dvě funkce: jednou z nich je funkce estetická, kdy vytvoří příjemný celek, který bude lahodit našemu oku. Druhou z nich je funkce praktická, díky které se bude snadno udržovat v čistotě. Možností je několik a jak už to tak bývá, každá z nich má svá pro a proti. Jak se tedy rozhodnout?

Dřevo je krásné, ale nerozumí si s vlhkem

Dřevěná podlaha je luxus, který sice není zadarmo, ale ve výsledku vypadá opravdu nádherně. Jak je ale známo: dřevo si příliš nerozumí s vlhkem. Nejenže v kuchyni hrozí, že tu a tam něco vylijete, ale hlavně se zde poměrně často vytírá. A dřevěná podlaha by to mohla nést velmi těžce.

Dlažba je klasika, která má své mouchy

Když se řekne „podlaha do kuchyně“, většina lidí si už tak nějak automaticky představí dlažbu. Právě tato podlahová krytina se v kuchyních používá už slušnou řádku let a oblíbená je i v dnešní době. Dlažba je odolná vůči vlhku i chemikáliím, pyšní se dlouhou životností. Pokud si ale nepřiplatíte za vysokou odolnost (do kuchyně je ideální dlažba s tvrdostí 4-5) riskujete, že při nešťastném pádu těžšího předmětu dojde k uštípnutí dlažby, což nebude vypadat pěkně.

Linoleum ušlo pořádný kus cesty a dnes stojí za to

Linoleum je podlahová krytina, ke které má mnoho lidí předsudky. Pravda je ale taková, že za ta léta i linoleum urazilo pořádný kus cesty a současné „lino“ je úplně o něčem jiném. Nejenže se zlepšila jeho kvalita, ale vyzdvihnout musíme především pestrou paletu barev, motivů a vzorů, mezi nimiž můžete vybírat. Navíc se linoleum může pyšnit dobrou tepelnou i zvukovou izolací, což můžete brát jako třešničku na dortu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.