Home Styl Pracujete z domova? Zařiďte svou domácí pracovnu tak, aby práce nebyla povinnost, ale radost!

Pracujete z domova? Zařiďte svou domácí pracovnu tak, aby práce nebyla povinnost, ale radost!

od Magazín Freebydlení
pracovna

Práce z domova čítá spoustu výhod i nevýhod – sice nemusíte vstávat nekřesťansky brzo a trmácet se do práce, ale na druhou stranu na vás doma číhá mnoho rozptýlení, díky kterým může být kolikrát opravdu těžké se na práci pořádně soustředit. Chcete-li i z domácího prostředí odvádět kvalitní práci, za kterou se nebudete muset stydět, zařiďte si domácí pracovnu.

Místo na práci je základ

Možná jste si plánovali, že se usadíte na gauč v obýváku, ale velmi rychle jste přišli na to, že být třeba i několik hodin shrbeni nad nízkým konferenčním stolkem, nebude to pravé ořechové. Mít na práci to správné místo je proto základ, na kterém můžete stavět.

V první řadě proto popřemýšlejte, kde svou pracovnu vytvoříte. Nemůžete-li si dovolit ukořistit pro sebe celý pokoj – nevadí! Domácí pracovnu vykouzlíte i v ložnici nebo třeba obývacím pokoji, stačí si jen trochu vyhrát s prostorem.

Klid a světlo – přesně tohle potřebujete!

Ať už z domova vykonáváte jakoukoli práci, pakliže na ni nebudete mít klid, bude se vám jen těžko soustředit. Pro svou domácí pracovnu proto vyberte takové místečko či zákoutí, kde vás nebudou rušit rozverné ratolesti nebo puštěná televize. Zároveň myslete na to, abyste v pracovně měli dostatek světla – v ideálním případě toho přirozeného. Dá se sice nahradit lampičkou, ale denní světlo je zkrátka luxus, který při práci určitě oceníte.

Pohodlná židle a praktický psací stůl – bez toho to nepůjde

Už jsme zavrhli konferenční stolek a měkoučký gauč. Ten je možná pohodlný, když se večer natáhnete k televizi, ale na práci je zapotřebí kvalitní židle. Vyberte pro sebe ergonomickou židli, která bude myslet na vaše zdravá záda. Pokud vám vybraná židle umožní tzv. dynamické sezení, což spočívá v možnosti libovolně měnit polohu těla podle aktuální potřeby, berte ji všemi deseti. Základem domácí pracovny je psací stůl. Měl by být dostatečně prostorný, aby vám jeho deska nabídla dostatek místa na počítač či notebook, případně lampičku a blok s tužkou. Nebude na škodu, když jeho součástí bude alespoň jeden šuplík.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.