Home Interiér Objevte kouzlo chytré domácnosti a zpříjemněte si svoji domácnost

Objevte kouzlo chytré domácnosti a zpříjemněte si svoji domácnost

od Magazín Freebydlení
chytrá domácnost

Chytrá neboli smart domácnost nám nabízí mnohé netušené možnosti

Pojmem chytrá či smart se označuje možnost, kdy můžete na dálku ovládat svoji domácnost za pomocí chytrého telefonu, tabletu, počítače či televize. Takto ovládat můžete veškeré přístroje ve vaší domácnosti disponující touto funkcí. Nemusíte se tak zbytečně namáhat, jestliže chcete například snížit nebo naopak zase zvýšit v domě teplotu. Rovněž, pokud potřebujete zhasnout, nemusíte již vstávat, protože vše můžete vyřešit svým telefonem či jiným přístrojem. Vše si navíc můžete rychle a jednoduše zřídit bez složité instalace nějakého ovládacího přístroje. Veškeré vybavení určené pro smart domácnost je totiž ovládáno pomocí Wi-Fi, internetu či prostřednictvím Bluetooth.

Jaké existují možnosti vybavení naší chytré domácnosti?

Vybavit svoji chytrou domácnost můžete buď to jednoúčelový sadami nebo můžete investovat do nákladnější jednotky centrálního typu. Rovněž příznivcům firmy Apple je k dispozici varianta systému známá pod názvem Apple Homekit. K tomu, abychom zjistili, jakou sadu potřebujeme je důležité vědět, čím se od sebe vlastně odlišují.

Sady jednoúčelové typu

Jednoúčelové sady jsou levnější a na instalaci jednodušší. Ovšem jak je již podle názvu zřejmé, plní pouze jen jednu funkci. Navíc se ovládají vždy za pomocí samostatných aplikací. Z toho plyne fakt, že čím více budeme svoji smart domácnost těmito produkty rozšiřovat, tím větší množství aplikací budeme k jejich ovládání potřebovat. Typickým zástupcem této kategorie jsou chytré žárovky, které můžeme v domácnostech nalézt nejčastěji.

Jednotky centrálního typu

Centrální jednotky se většinou připojují jednoduše do elektrické sítě nebo k routeru. K takovému typu je již pak možné pořídit si jakákoliv další zařízení. Získáme takto smart domácnost, která je komplexní, ale i s jednoduchým a pohodlným ovládáním. Všechny chytré přístroje tak ovládáte najednou a pohodlně bez zbytečných aplikací navíc. Instalace je sice poněkud složitější, ale přesto ji zvládne také uživatel, který je méně zdatný, co se po technické stránce týče.

Apple Homekit

Produkty nesoucí toto označení, lze ovládat pouze přes přístroje od firmy Apple disponujícími operačním systémem typu iOs. Jejich největší výhoda spočívá v tom, že nepotřebují žádnou centrální jednotku. Vše ovládáte prostřednictvím například telefonu nebo iPadu. Na trhu jsou pro příznivce této značky dostupné chytré žárovky, domácí kamery, žaluzie a mnohé další.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.