Home Styl Zimní zahrada – krásná v zimě, stejně jako v létě

Zimní zahrada – krásná v zimě, stejně jako v létě

od Magazín Freebydlení
zimní zahrada

Zimní zahrady, aneb o co se vlastně jedná?

Určitě jste se již někdy setkali s pojmem zimní zahrada. Není to obyčejný skleník, ale jedná se o obytnou místnost zasklené konstrukce, která je přičleněná k budově. Přímo je tak součástí fasády objektu. Její hlavní funkce je obytná stejně, tak i estetická. Nejenže tak rozšiřuje obytnou část domu, ale také zejména přispívá k většímu kontaktu člověka s přírodou. Zimní zahrada tak umožňuje zůstat svým obyvatelům v pohodlí domu během kteréhokoli ročního období, a přesto stále zůstat ve spojení se svými oblíbenými rostlinami. Umožňují tak kochat se krásou naší květinové kolekce bez ohledu na teplotu či počasí panující venku.

Hlavní přednosti, ale i nevýhody

Zimní zahrada nám přináší mnoho potěšení, ale také má i své nevýhody. Především v létě je již méně ideální obytným prostorem vzhledem k možnému výkyvu vysokých teplot. Proto je v teplých letních dnech nutné užívat vhodného stínění a rostliny umístěné v nádobách přesunout mimo prostor zimní zahrady. V chladném období musíme také počítat s vyššími nároky na vytápění oproti běžným místnostem. Navíc v konstrukci, která je otevřena do ostatních obytných místností domu dochází ke kondenzování páry, a i samotná vlhkost vzduchu může zapříčinit rozšíření plísňové infekce. Ovšem pokud zvolíme vhodné konstrukční řešení naší zimní zahrady a budeme se o ni také vhodně starat, nemusíme se těchto nepříjemných komplikací vůbec obávat.

Nejvhodnější materiál pro stavbu zimních zahrad

Zimní zahrady existují hned v několik variantách lišících se podle použitého materiálu na jejich výrobu. Plasty jsou ke své závislosti ideální pouze na stavby o malých rozměrech. Pro zahrady střední velikosti je nejvhodnější stavebním prvkem hliník díky univerzálnosti a nenáročnosti na údržbu. Pokud, ale toužíte po velkém zimní zahradě, zvolte formu pevné konstrukce v kombinací s plastem či hliníkem. Zvolit si můžete i dřevo, které má své vzhledové kouzlo, ovšem zároveň je také nejvíce náročné na následnou péči. K postavení zimní zahrady, tak volte pouze takové materiály, které odpovídají tomu, co od ní vlastně očekáváte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.