Home Interiér Jak vybrat barvy na dřevo pro interiér

Jak vybrat barvy na dřevo pro interiér

od Magazín Freebydlení
barva na dřevo

V domácnosti lze stále něco vylepšovat. Stačí dát třeba staré dřevěné židli nový nátěr a místnost vypadá hned jinak. Tyto drobné změny dokážou zpříjemnit interiér a dodat mu osobité kouzlo. A to s minimem nákladů, které člověk na pořízení barvy na dřevo vydá. Nový nábytek by ho vyšel rozhodně více. Hřát u srdce může také dobře odvedená vlastnoruční práce a radost z ní.

Jakou barvu vybrat? Syntetickou, nebo akrylátovou?

Interiérové barvy na dřevo se dělí na akrylátové, jež jsou ředitelné vodou, a syntetické, pro jejichž ředění je nutné použít ředidlo. Pro vnitřní použití se doporučují více vodou ředitelné barvy na dřevo. Jsou ekologické a rychleji schnou. Už po 2 hodinách od nátěru je barva obvykle suchá, takže je možné aplikovat další nátěr během jednoho dne. Zároveň odpadá nutnost zakoupení si ředidla, s čímž jsou spojené finanční úspory. S vodou ředitelné barvy se neodpařují těkavé látky, nátěr proto nezapáchá. Pohodlné je také čištění štětců po jejich použití – stačí je vymýt vodou.

Syntetické barvy je vhodné používat tam, kde je nutné ošetřit dřevo do hloubky. Jejich nevýhoda je delší doba, kterou potřebují ke svému schnutí – až 6 a více hodin.

Barvy na dřevo do interiéru

Mezi nejoblíbenější vnitřní barvy na dřevo patří bezpochyby Balakryl. Jedná se o akrylátovou barvu, již pohodlně naředíte vodou. Ale pozor, Balakryl je už z výroby připravený tak, aby se ředit před použitím nemusel. Pokud si zakoupíte bílý odstín, ten si pak můžete sami natónovat do potřebného odstínu, a to pomocí tónovací barvy Remal.

Mezi vnitřní barvy na dřevo prémiové kvality lze určitě zařadit i značku Dulux, jež se vyznačuje vynikajícím rozlivem i velmi dobrým krytím.  Bakrylex v matném i lesklém provedení či SOKRATES email professional.

Základní nátěr dřeva, dřevotřískových a dřevovláknitých materiálů výborně zvládá ETERNAL, který zlepšuje vlastnosti výsledné povrchové úpravy tím, že zvyšuje přilnavost mezi podkladem a vrchním nátěrem, vyplňuje póry a vyrovnává nerovnosti povrchu dřevěné plochy. ETERNAL mat revital zase poslouží při obnově starého nátěru dřevěných ploch v interiéru.

Bezbarvé laky na dřevo pro vnitřní použití

Pro nátěry dřevěných ploch v interiéru, ale také na nábytek, dveře či dekorativní předměty ze dřeva je možné použít interiérový lak Luxol, který se vyrábí v provedení AQUA, tedy vodou ředitelný, nebo syntetický. Obě varianty pak lze koupit buď v lesklém nebo matném provedení.

Barvy na dřevěné hračky

Pro dětské hračky a nábytek z dřeva platí přísná pravidla, co se týká jejich nátěru barvami. Děti jsou všetečky a v nestřeženém okamžiku jsou schopné začít vše okusovat nebo lízat. Proto interiérové barvy na dřevo musí v tomto případě splňovat bezpečnostní evropskou normu na obsah škodlivých látek EN 71. Bez obav lze k nátěru, určenému dětem, použít univerzální barvu Balakryl Uni s matným interiérovým lakem Balakryl Sportakryl, nebo výrobky značky Colorlak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.