Home Interiér Zařídit malou koupelnu může být hračka. Stačí vědět, jak na to

Zařídit malou koupelnu může být hračka. Stačí vědět, jak na to

od Magazín Freebydlení
koupelna

Mít novou koupelnu je určitě příjemné. O něco méně pozitivní však může být zjištění, že ji potřebujete i náležitě vybavit a že do malého prostoru se nevejde jen tak každá skříňka. Ani vybavení malé koupelny ale nemusí být problém – stačí jen vědět, kde nakupovat a po čem se dívat.

Základní výbava

V prvé řadě je nutné vybavit koupelnu základními věcmi jako je umyvadlo, vana, baterie, sprchový kout, případně i toaleta. Doporučujeme zvolit Villeroy Boch, která nabízí velmi elegantní a praktické provedení veškerého koupelnového příslušenství. Je dobré kupovat všechny komponenty od jedné značky a z jedné série, aby k sobě skutečně ladily.

Koupelnový nábytek

Dalším důležitým krokem bude vybrat koupelnový nábytek. Skvělou volbou je vždy skříňka pod umyvadlo. Tento prostor totiž bývá jinak zcela nevyužitý a je škoda nechat ho prázdný. Jestliže nemáte samostatnou úklidovou místnost, počítejte i s tím, že se vám bude v koupelně hodit skříňka na úklidové náčiní a prostředky.

Pro malé koupelny je ideálním řešením také tzv. galerka neboli koupelnová zrcadlová skříňka, která se umisťuje přímo nad umyvadlo. Do ní uložíte veškerou kosmetiku, která navíc bude skryta před zraky návštěv. Dnes si můžete vybrat dokonce i takovou galerku, která má i vlastní světlo a zásuvku.

Police nebo skříňky

Police sice působí na první pohled hezky a vzdušně, ale mají poměrně zásadní nevýhodu v tom, že se do nich hodně práší, a navíc nic neskryjí. Takové řešení tedy vyžaduje častější uklízení. Do malých prostorů proto volte spíše vyšší skříňky s menší hloubkou, které působí opticky méně robustně a nezaberou vám drahocenný prostor.

Pokud je vaše koupelna natolik atypická, že do ní běžných nábytek jednoduše nevměstnáte, je nutné zvážit výrobu na míru. Nebojte se, nemusí to být investice, která vás připraví o všechny úspory. Atypické rozměry ale zvládne specialista lépe, a navíc vám může navrhnout řešení, které by vás samotné nenapadlo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.