Home Stavba Vyřešte problém s hlučnými sousedy. Je to jednodušší, než si myslíte

Vyřešte problém s hlučnými sousedy. Je to jednodušší, než si myslíte

od Magazín Freebydlení
hluk

Kdo bydlí v rodinném domě, může říci, že má klidu dostatek. Tedy pokud pomineme pracovité sousedy, které musí v neděli sekat svou zahradu, nebo řezat na cirkulárce. To kdo bydlí v paneláku, ten už to má o poznání horší. Sousedy si bohužel nevybíráme, a pokud jsou ti naši příliš hluční, je to problém. Ale ne neřešitelný.

Když domluva nezabírá

Je jasné, že každý to jako první začne řešit domluvou. Jak tou osobní, tak například i oficiální, formou zaslaného dopisu. Ta ale nemusí být vždy účinná. Možná to zafunguje na pár dní a potom je opět konec. A je jedno, zda je zdrojem hluku jakákoliv z nejčastějších věcí, jako:

  • Hudba nebo hlasitost televize
  • Party a jiná zábava
  • Hádky a křik

Stěhování není nutné

Pokud domluva nepomůže, začne mnoho lidí dokonce uvažovat o tom, že by se přestěhovali. I to je možnost řešení, ale dle našeho názoru je zbytečně radikální. V případě že vás ruší sousedé, se dá dělat i řada jiných věcí. Například realizujeme odhlučnění, což je skvělá možnost, jak si můžeme užít klid a pohodu v našem bytě bez ohledu na to, co se děje za zdmi. I když jsou sousedé hluční v jakoukoliv denní nebo noční dobu, nám to zase až tak vadit nemusí, jelikož žádné nepříjemné a výrazné zvuky prostě neslyšíme.

Je jedno, odkud hluk přichází

V takových případech je kladem i to, že je v podstatě jedno, odkud hluk přesně přichází. Zda je to od sousedů nad námi, nebo od těch pod námi, nebo od těch, se kterými sdílíme společnou zeď. V takovém případě stačí oslovit odborníka, který vše zajistí. Řešením je odhlučnění stěny, které není nijak náročným procesem. Stačí zvolit správný izolační materiál, ten následně umístit na stěnu a problém je vyřešen. A je to jednodušší a výhodnější, než se stěhovat. Určitě je vhodné oslovit odborníka, a to primárně proto, že hluk nemá jenom různou intenzitu, ale má i různé frekvence a tak je třeba izolovat správně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.