Home Interiér To nejlepší pro váš domov – plovoucí podlaha

To nejlepší pro váš domov – plovoucí podlaha

od Magazín Freebydlení
podlahy

Plovoucí podlahy patří k nejznámějším podlahovým krytinám. Víte, proč se jim vlastně říká plovoucí a na co bychom měli dbát při jejich výběru?

Co je plovoucí podlaha

Termín „plovoucí“ je odvozen od toho, že podlaha „plave“ na podkladu. Není s ním pevně spojena, nemusí se tedy lepit. Výhody proto pramení už ze samotného způsobu instalace. Podlahu lze velmi snadno realizovat, případně ji jednoduše rozeberete.

V okamžiku, kdy je vyžadována oprava, se projeví další výhoda tohoto typu podlah. Díky snadné rozebiratelnosti stačí vyndat poškozený díl a vyměnit jej za nový. Nemusíme tak složitě renovovat celou podlahu.

Podle čeho si plovoucí podlahu vybrat

Další specifické vlastnosti pak již ovlivní volba konkrétního materiálu použitého na tzv. nášlapnou (tedy tu úplně nejsvrchnější) vrstvu. Plovoucím systémem se pokládají podlahy laminátové, vinylové i dřevěné. Roli ve výběru budou hrát vaše požadavky na vzhled, údržbu, životnost, případný komfort (a to jak při doteku s povrchem, tak také z hlediska tepelné a zvukové izolace podlahy), ale přirozeně i rozpočet.

Například dřevo představuje jednoznačně nejdražší volbu, vysokou pořizovací cenu vám však bude kompenzovat velmi dlouhá životnost. Velmi rozšířené již z dob minulých jsou i plovoucí podlahy laminátové. V posledních letech získávají opět na popularitě především díky velkému množství dostupných dekorů (včetně těch, které jsou téměř k nerozeznání od pravého dřeva) a zároveň mimořádně příznivým cenám.

Kde si vybrat skutečně kvalitní podlahu

Na vás je tak zvolit si správný typ podlahy přímo pro váš domov. Rozsáhlý výběr různých druhů podlahových krytin naleznete v aktuálních kolekcích společnosti  Supellex – Svět podlah. Například vinylové podlahy Gerflor DESIGNART v sobě spojují jednoduchost, účelnost, působivý design a současně respekt k životnímu prostředí.

Dřevěné podlahy FEEL WOOD – SECA vnesou do vašeho interiéru nádech syrového severského minimalismu, který se potkává s přirozeně útulným a hřejivým dojmem.

Jak neplavat ve výběru plovoucích podlah? Poradíme vám

Plovoucích podlah existuje na současném trhu mnoho druhů. Co byste o nich a jejich využití měli před nákupem určitě vědět?

Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevo je přírodní materiál, není tak divu, že tento typ podlah bývá oceňován hlavně pro svůj přirozený vzhled. Ten je vždy originální díky charakteristické kresbě různých typů dřevin. Jelikož se navíc jedná o obnovitelnou surovinu, je dřevěná plovoucí podlaha vhodnou volbou i z hlediska etického přístupu k životnímu prostředí.

Dřevo je současně vynikající tepelný a hlukový izolant a celkově vytváří v místnosti příjemné klima. Dřevěnou podlahu lze též snadno renovovat. Počítat však musíme s pravidelnou údržbou i s tím, že dřevu nesvědčí vlhkost.

podlahy

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy jsou vhodné i do míst s vyšší zátěží. K dispozici jsou ve velmi široké škále různých motivů, přičemž nemají vlivem slunečního záření sklon k blednutí. Nevyžadují ani nadstandardní péči z hlediska údržby, doporučit je lze i do prostředí, kde se kladou vyšší nároky na hygienu.

Za nevýhodu je možno považovat zejména vyšší míru kročejového hluku. Při porovnání se dřevem a vinylem jsou navíc na dotek studenější.

Vinylové plovoucí podlahy

Odolnost a dlouhá životnost bezesporu reprezentují klíčové přednosti vinylové plovoucí podlahy. Jsou voděodolné a charakterizuje je bezproblémová údržba. Materiál je rovněž vhodný do domácností alergiků, nedrží se v něm roztoči či bakterie. Značným benefitem zůstává i příznivá pořizovací cena.

Nevýhodou vinylu je především jeho teplotní roztažitelnost a také fakt, že podlaze v exponovanějších místnostech hrozí poškození, materiál můžete při neopatrném zacházení proseknout.

Podlahy Supellex, tu pravou zde najde každý

Základní přehled o jednotlivých typech podlah již máte. Nic vám proto nebrání si v kolekcích podlah Supellex vybrat tu svou.

Například nejnovější kolekce vinylových podlah IVC Spirit nabízí exkluzivní provedení imitující dřevěný dekor a současně se vyznačuje velmi výhodnou pořizovací cenou.

Více na: www.supellex.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.