Home Stavba Stínící systémy do oken mohou být stylové, ale také zajistit vyšší bezpečnost

Stínící systémy do oken mohou být stylové, ale také zajistit vyšší bezpečnost

od Magazín Freebydlení
stínění

Nová okna jsou nedílnou součástí každé rekonstrukce nebo samozřejmě také novostavby. Ve všech případech je potřeba myslet také na stínící systémy, které ve většině případů do oken instalujeme. Tyto stínící prvky jsou samozřejmě především praktické, protože nám zajistí stínění proti přímému slunečnímu záření, které může být zejména v letních měsících z jižní strany velmi nepříjemné. Jejich využitelnost může být ale ještě širší.

Volba vhodných žaluzií

Nejběžnějším stínícím systémem jsou žaluzie. Pamatujte na to, že pokud se rozhodnete instalovat klasické horizontální žaluzie, tak je budete muset montovat na křídlo okna. Svým způsobem praktičtější a také designově zajímavější jsou však vertikální žaluzie. Ty se mohou jednoduše stát i velmi zajímavým designovým prvkem interiéru, a to díky tomu, že mohou nabídnout různé barvy, vzory, ale také pěkné materiály.

Kromě klasických interiérových žaluzií máte ale možnost volby ještě dalších stínících systémů, které se rozmohly v posledních letech zejména na novostavbách. Často je můžete vidět ale také u rekonstrukcí. Jedná se o:

  • Venkovní žaluzie
  • Venkovní rolety

Venkovní žaluzie jsou moderním systémem, který se nejčastěji ovládá elektricky. Instaluje se vně budovy do speciální kazety. Výhodou tohoto řešení je, že dokáže zabránit ohřívání interiéru, protože lamely žaluzií jsou venku a jejich ohříváním tak nemůže docházet k ohřívání interiéru. Na velmi podobném principu pracuji venkovní rolety.

Co vše nabídnou venkovní rolety?

V případě venkovních rolet se z hlediska mechanizmu využívá prakticky toho stejného. Opět je zde elektrický systém, který zasouvá roletu do kazety. Venkovní rolety mohou být vyrobeny z různých materiálů, mohou být plastové, ale také hliníkové. Některé typy dokáží nabídnout také zesílenou ochranu proti vloupání. To znamená, že snížíte riziko, že by se vám někdo dostal do objektu oknem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.