Home Stavba Škrábání stěn před malováním je nezbytně nutné jen tehdy vyžaduje-li to samotná zeď

Škrábání stěn před malováním je nezbytně nutné jen tehdy vyžaduje-li to samotná zeď

od Magazín Freebydlení
skrábání zdi

Se zimními barvami nikoho neohromíte a pokud se chystáte pozvat svou dívku na první rande, které se má navíc uskutečnit u vás doma, je nejvyšší čas se začít věnovat malování. Na dveře už klepe letní počasí a znát je to i na poměrně vysokých teplotách. Co takhle vymalovat na letní barvy? Sami si musíte připustit, že změna je občas velice potřebná, a dokonce i užitečná. V první fázi je nutné se začít věnovat škrábání stěn před malováním, jinak nemůžete začít.

Jak jsou na tom vaše zdi?

Budou vaše zdi potřebovat zásah v podobě škrábání? Jestliže ne, neměli byste se do tohoto procesu pouštět. Škrábání stěn před malováním se dělá pouze v nutných případech, kdy už je na samotných zdech mnoho vrstev. Ty by mohlo mít totiž negativní vliv na novou barvu. Jednoduše řečeno by nemusela držet tak, jak by měla. V momentě, kdy tedy na vašich stěnách máte několik vrstev staré výmalby, škrábání stěn vás nemine.

Začněte s přípravami

Na začátek musíte začít s přípravou. Jistě nemáte zájem o to, mít kompletně celý nábytek od staré výmalby. Odsuňte jej tedy do středu místnosti nebo úplně ven, nejlépe na chodbu. Kromě toho získáte prostor, který budete při této činnosti potřebovat. Na řadu dále přichází zásuvky, okna a dveře. Musíte je nejlépe pomocí folie a pásky přelepit tak, aby se na ně neusazovala nečistota. To stejné platí i o podlaze. Na tu lze položit karton. Usnadní vám to mimo jiné i následný úklid.

V jednoduchosti je řešení

Před činností si připravte veškeré vybavení, bez kterého se neobejdete. Patří sem například štafle, malířská špachtle, váleček, štětec a pochopitelně barva. Usnadníte si tak celou činnost, protože nebudete muset odbíhat.

Škrábání stěn před malováním vám půjde od ruky

Máte vše připraveno od A po Z? Práce už bude hračkou, i přes to se ovšem připravte na dlouhou činnost. Ještě si do místnosti vezměte kýbl s vodou. Ten vám pomůže v tom, aby škrábání stěn bylo snazší. Vezměte si váleček a ponořte ho poté do kýble s vodou. Pořádně oklepejte o kýbl a následně namočte zeď. Vždy dělejte pouze jednu stěnu, aby voda příliš rychle nezasýchala. Jakmile budete mít první fázi hotovou, vodu nechte pořádně vpít do stěn. Po 5 minutách můžete začít s prací. Do rukou si teď vezměte malířskou špachtli a zeď pomalými a jemnými pohyby oškrabávejte.

Opatrně a bez jakéhokoliv tlačení

Voda se postarala o povolení staré výmalby. Snažte se provádět činnost opatrně, aby nedošlo k poškození, které můžete spáchat pomocí ostrých hran u špachtle. Jestliže bude proces náročný, opět se nebojte použít vodu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.