Home Zahrada Rostliny jsou významnější, než si mnozí vůbec dokáží představit.

Rostliny jsou významnější, než si mnozí vůbec dokáží představit.

od Magazín Freebydlení
zahrada

Působí jako přírodní čističky vzduchu, zachycují prach. Kořeny zadržují vodu, čímž chrání celé okolí jak před záplavami, tak před suchem. Rostliny jsou samozřejmě také součástí potravinového řetězce. Důvodů, proč je dobré se rostlinami obklopovat, existuje opravdu spousta. Některé druhy rostlin jsou nám, lidem přínosnější než jiné. Zemědělský průmysl se stará o to, abychom jich měli dost. Ne vždy je ale k rostlinám a přírodě šetrný. Proto bychom si alespoň některé druhy měli pěstovat sami.

Šetrné léky? Jedině bylinky

Svět jde neuvěřitelnou rychlostí kupředu, s ním i farmacie. Lékárny jsou plné tablet. Reklamy lidi nutí je kupovat. Zapomíná se ovšem na to, že v mnoha případech udělají více škody než užitku. Kdo trpí rýmou, nepotřebuje polykat prášky. Moudré knihy znají daleko šetrnější řešení: bylinky. Dříve je lidé uměli používat na všechno. Dnešní trendy se k nim naštěstí zase vracejí.
Aby byly bylinky co nejdostupnější a nejkvalitnější, vypěstujte si je doma nebo na zahradě. Potřebné informace vám prozradí magazín o pěstování www.pestujemeonline.cz.

Je libo švestičky z vlastní zahrádky?

Říká se, že bychom měli za den sníst alespoň pět porcí ovoce a zeleniny. Údajně je to velmi zdravé. Skutečnost ovšem může být úplně jiná, obzvlášť pokud ovoce a zeleninu nakupujete v supermarketu. Nikdy nevíte, jak bylo s plody zacházeno předtím, než se dostaly na pult, čím byly ošetřeny atd. Jistotu získáte jedině tak, že si budete ovoce a zeleninu pěstovat sami. Nebojte, když budete poctivě sledovat magazín o zahradě, určitě nic nezkazíte a bude se vám dařit.

Rostliny vytvářejí pohodové prostředí

Rostliny lze pěstovat i jen tak pro potěšení. Příkladem jsou pokojové rostliny, které většinou dolaďují interiér, dělají ho útulnějším. Není to jen pouhý dojem. Je dokázáno, že rostliny v místnosti pomáhají lidem snižovat celkovou psychickou únavu, zlepšují koncentraci, urychlují léčbu a pomáhají k veselejší náladě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.