Home Interiér Rolety nechrání jen před sluncem. V zimě sníží i ztráty tepla

Rolety nechrání jen před sluncem. V zimě sníží i ztráty tepla

od Magazín Freebydlení
rolety

Rolety nejsou potřebné jen v létě. Zvlášť pokud bydlíte v městské zástavbě, hodí se jen mít celoročně kvůli regulaci světla i tepelných ztrát, ale také jako pojistku proti zvědavým očím sousedů. Hodí se skutečně do jakéhokoliv interiéru a dnes si je snadno můžete pořídit i do atypických oken. Jaké mají rolety vlastnosti a jak je nejlépe v interiéru využít?

Zvolte barvu a materiál

I když už dnes existuje mnoho jiných variant, oblíbenou možností stále zůstávají klasické látkové rolety. Vhodným výběrem tkaniny lze zabránit přehřátí místnosti, ale také lze snadno ovlivnit množství dopadajícího světla.

Mezi dražší varianty patří rolety s teflonovou vrstvou, která je nanesena na jejich rubové straně. Nejčastěji se textilní rolety vyrábí z bavlny, ale povrch textilie je speciálně upraven, aby si zachoval svou barevnost a aby se nešpinil.

Aktuálním hitem jsou tzv. rolety Den a Noc. Jde o jakési roletožaluzie, které v sobě kombinují dvě rolety v jednom mechanismu v systému. Průhledná roleta chrání před sluncem a pohledy zvenčí, druhá zase umí místnost spolehlivě zatemnit. Díky tomu, že můžete pruhy látek různě kombinovat, můžete snadno získat různé stupně zatemnění, takže je tento typ rolet mimořádně variabilní.

Venkovní rolety

Pro ty, kteří se nebojí drobných stavebních úprav, nejvhodnější jsou venkovní rolety. Slouží totiž nejen své primární funkci, ale také skvěle chrání před zloději. Stále totiž platí, že okna jsou jednou z nejzranitelnějších částí domu. Pokud je ale zajistíte venkovními roletami, nemusíte se zlodějů bát. Venkovní rolety už nejsou zcela levná záležitost, takže je nutné jejich instalaci dobře promyslet i s ohledem na vizuální stránku věci a také na jejich využití. Jestliže jste doteď rolety neměli, je možná lepší pořídit si na zkoušku ty látkové a zjistit, zda se vám vůbec v každodenním životě osvědčí. Až pak můžete investovat do rolet venkovních.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.