Home Stavba Odhlučnění podlahy je důležitým prvkem komfortu v interiéru

Odhlučnění podlahy je důležitým prvkem komfortu v interiéru

od Magazín Freebydlení
podlahy

Ačkoliv při stavbě domu nebo rekonstrukci často myslíme na spoustu věcí, které chceme udělat podle posledních technologií, v mnoha případech se zapomíná na takové záležitosti, jako je kvalitní odhlučnění. Hluková izolace se potom často instaluje až dodatečně, což přináší pochopitelně konstrukční komplikace, případně omezení prostoru v interiéru. Dejte si na to tedy opravdu pozor a myslete na hlukovou izolaci dopředu. Nepříjemné hluky a zvuk, který se line od sousedů, nebo klidně v rámci vašeho vlastního domu z patra nad vámi, to je totiž něco, co dokáže velmi znepříjemnit pobyt v interiéru.

Kvalitní odhlučnění podlahy

V případě odhlučnění podlahy nebo respektive také stropu hovoříme o kročejové izolaci, která eliminuje hluboké tóny, jako je různý dusot, dunivé zvuky nebo kroky aj. Využít tuto izolaci můžete v libovolných objektech, ať už se jedná o rodinné domy nebo byty. V bytě samozřejmě může být instalace takového odhlučnění a domluva na tomto typu odhlučnění komplikovanější, protože to musíte řešit spolu s ostatními vlastníky či nájemníky. Odhlučnění podlahy je každopádně základem pro odstranění nepohody, která se line skrz patro. V případě bytu toho lze docílit i odhlučněním stropu na vaší straně, pokud se se sousedem nedomluvíte, ale nemusí to být tolik dokonalé.

V rodinném domě samozřejmě máte instalaci takového odhlučnění daleko snadnější, ale určitě na něj myslete už při rekonstrukci nebo projektu nové stavby. Jakékoliv dodatečné práce jsou vždy komplikací.

Jaké jsou vlastnosti kvalitní kročejové izolace?

Základní vlastností kročejové izolace je skutečnost, že pohlcuje hluboké frekvence, což jsme zmínili částečně již výše. Používá se tedy speciálně pro odbourání typických nízkých frekvencí, které vznikají obvykle při chůzi a podobných činnostech. Z technologického hlediska je potom vlastností této izolace:

  • Vysoká dynamická tuhost
  • Vysoká míra neprůzvučnosti

Odhlučnění ale vždy musí být realizováno komplexně. Proto je důležité také odhlučnění stěny. V takovém případě se používá akustická pěna kombinovaná s odhlučňovacími deskami. Realizační firma by vám měla nabídnout nejvhodnější řešení pro vaši situaci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.