Home Zahrada Nad bazénem začněte uvažovat už teď. Do léta se můžete koupat

Nad bazénem začněte uvažovat už teď. Do léta se můžete koupat

od Magazín Freebydlení
bazén

Uprostřed zimy se možná zdá trochu směšné přemýšlet nad bazénem, ale ve skutečnosti to vůbec není špatný nápad. Než se vše zařídí a připraví, může to pár měsíců zabrat, zejména pokud plánujete pořídit si zabudovaný bazén. Není to však jediná možnost a koupat se v létě ve vlastním nemusí být vůbec složité, ani nákladné.

Co je skutečně důležité?

Mezi nejdůležitější parametry, které je nutné pečlivě zvážit, patří tvar, velikost a materiál. Volba velikosti by měla odpovídat tomu, co od bazénu očekáváte. Je rozdíl, zda se chcete v létě jen lehce osvěžit a ošplouchnout, nebo jej chcete využívat i mimo sezónu pro seriózní plavání. Nejjednodušším řešením jsou samozřejmě nafukovací bazény, ale není to zrovna ideální varianta pro někoho, kdo chce v bazénu skutečně plavat. Možností je však spousta.

Bazény nadzemní

Řadí se k nejlevnějším variantám. Kromě nafukovacích je možné mít bazény s konstrukcí, které jsou přeci jen pevnější a odolnější. Je to možná dobrá volba, pokud si zatím nejste jisti, jak moc budete bazén reálně využívat. Pokud zvolíte nafukovací bazén a časem se osvědčí, je možné uvažovat o zapuštěné variantě.

Bazény zapuštěné

Samozřejmě si za ně připlatíte. Velkou výhodou ale je, že se dají snadno zastřešit, případně je možné do nich zabudovat protiproud. Při nákupu zapuštěného bazénu je ale nutné daleko více přemýšlet také o ploše vaší zahrady, půdním složení a dalších praktických věcech, které mohou budování bazénu zkomplikovat nebo úplně zhatit.

Myslete na to, že u každého bazénu je nutné zajistit bezproblémovou přístupnost, protiskluzovou plochu i filtraci, další náklady půjdou také na bazénovou chemii, vysavač a další příslušenství. Zvážit je potřeba hodně věcí, a proto začněte raději hned teď, abyste si v létě mohli naplno užívat vody a slunce přímo u vás na zahradě a nemačkat se s ostatními lidmi u vody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.