Home Zahrada Mrkev v písku v temném sklepě vydrží bez jakékoli újmy do jara

Mrkev v písku v temném sklepě vydrží bez jakékoli újmy do jara

od Magazín Freebydlení
mrkev

Kořenovou zeleninu je sice možné běžně koupit v obchodech, každý ale bezpochyby potvrdí, že nejlepší je ta z vlastní zahrádky. Pokud má nejen skvěle chutnat, ale současně si zachovat dostatečné množství vitamínů, je ji nutné rovněž správně uskladnit. Na následujících řádcích se je možné seznámit s některými vyzkoušenými postupy, jejichž zásluhou si lze zajistit pravidelný přísun vitamínů z této zeleniny až do jara.

Chladné počasí mrkvi neuškodí

Pozdní odrůdy mrkve vydrží na zahrádce i do konce října, při její sklizni je nutné dbát především na to, aby nedošlo k jejímu poškození, na něž je choulostivá a značně by zkrátilo její životnost. Většina lidí pravděpodobně bude skladovat mrkev ve sklepě. Doporučuje se dát ji do beden a zasypat do písku, aby z ní byl vidět pouze kousek. Zde je třeba pamatovat na to, že je chladnomilná. Nejlépe jí vyhovují teploty těsně nad nulou, to nejdéle vydrží! Proto se není třeba bát větrat sklep i v průběhu zimy, když nižší teploty jí neuškodí.

Mrkev lze uskladnit i v prázdném skleníku

Svůj účel při uskladnění mrkve splní i prázdný skleník, ale je nutné zajistit, aby nedošlo k trvalému promrznutí zeminy, v níž se nachází. Mrkev je vhodné založit do skleníkových záhonů a zakrýt silnou netkanou textilií. Pokud uhodí trvalejší mrazy, měla by být přidána další vrstva zateplení v podobě bublinkové fólie, která disponuje výbornými izolačními vlastnostmi.

Na konci zimy může mrkev putovat z písku do mikrotenového sáčku

Pokud je při kontrole mrkve zjištěna hniloba nebo plíseň, musí být tato zelenina zlikvidována, protože dojde ihned k napadení zdravých kusů. Je prokázáno, že v tmavém sklepě uložená do písku vydrží mrkev i více než půl roku. Na konci zimy již je zpravidla mrkví jen několik kusů a je zbytečné, aby byly ponechány v písku. Před spotřebováním mohou být přendány do děrovaných mikrotenových sáčků, v nichž můžou dobře dýchat. Zataví se nebo uzavřou sešívačkou a nechají ve sklepě. Mrkev v nich bez problémů vydrží i šest týdnů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.