Home Stavba Jaké povrchy se hodí na terasu?

Jaké povrchy se hodí na terasu?

od Magazín Freebydlení
terasa

V zimním období trávíme většinu svého času doma a relaxujeme například v našem obývacím pokoji. V momentě, kdy se ovšem na obloze objeví první sluneční paprsky a sluníčko začne příjemně hřát, vyrazíme ze svého domu vstříc těmto příjemným momentům. A kde nejlépe si užít prvních jarních momentů lépe, než na vlastní terase před domem, která nám tak prodlouží naší odpočívací zónu, ve které jsme doposud pobývali. Když už se tedy rozhodnete terasu zřídit, měli byste vědět, jaké povrchy na ní použít. Každý povrch totiž reaguje na vlivy počasí a klima venkovního prostředí naprosto odlišně. Nejčastěji tak lidé volí materiály typu přírodní kámen, beton, přírodní dřevo či dřevoplast. Neopomíjejí ani kamenným kobercem, dlažbou, prkny či kamennou podlahou.

Kamenná podlaha

Přírodní kamenná podlaha bude velmi příjemně chladit v momentě, kdy na ni nebude pařit letní slunce. Pokud se ovšem vaše terasa bude nacházet na místě, kde se odpoledním tropům nelze vyhnout, není volba přírodního kamene na místě. V letním období byste ji totiž museli neustále kropit vodou. V zimě zase naopak velmi klouže. Kromě toho se dá přírodní kámen čistit pouze pH neutrálními prostředky u kterých si musíte být jisti složením. Kromě jiného je cena přírodního kamene velmi vysoká.

Beton

Beton patří mezi velmi oblíbené povrchy téměř většiny teras. Beton je cenově dostupnější než kámen a má rovněž i delší životnost. Jeho teplota na přímém slunci samozřejmě stejně tak, jako u kamene stoupá, avšak v zimě zase nemusíte mít u betonu obavy z toho, že by klouzal. Jeho ošetřování je opět oproti betonu o poznání snazší. Beton navíc může mít i podobu dřeva, na kterém uvidíte i výrazné letokruhy. O tyto imitace je rovněž velký zájem.

Kamenný koberec

Velkou parádu na vaší terase ovšem dokáže vytvořit například takový kamenný koberec, který se dnes hojně využívá u prostor u bazénů či na chodbách. Kamenným kobercem můžete například i zrenovovat nehodící se betonovou či kamennou podlahu na vaší terase. Tato jinými slovy litá podlaha se pyšní i velmi dlouhou životností a nenáročnou údržbou.

Terasová prkna

Dalším velmi oblíbeným povrchem jsou takzvaná terasová prkna, která jsou v mnohých případech i protiskluzová a dělají na terase službu řadu dlouhých let. Ve většině případů jsou terasová prkna protiskluzová a velmi dobře reagují na změny venkovních teplot. Dále jsou stabilní a dobře odolávají i odtoku vody. Při změně vlhkosti na vaší terase se tak nemusíte obávat toho, že se vám prkna zkroutí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.