Home Byt a dům Jak snížit teplotu v podkroví? Markýzy na střešní okna nabízí snadné řešení

Jak snížit teplotu v podkroví? Markýzy na střešní okna nabízí snadné řešení

od Magazín Freebydlení

Bydlení v podkroví je skvělé. Máte výhodu jedinečného prostoru, úžasný výhled, střešní okna, která umožnují výhled přímo na hvězdy. Bohužel podkroví má také jednu nevýhodu, a tou je teplo. Zejména v létě se mohou teploty pod střechou vyšplhat pěkně vysoko. Zejména skrz střešní okna se interiér může snadno začít přehřívat. Není to ale neřešitelný problém. My vám poradíme, jak si pobyt v podkroví zpříjemnit.

Co je třeba zvážit?

  • venkovní nebo vnitřní provedení
  • různé typy stínění
  • ruční nebo elektrické ovládaní

Venkovní nebo vnitřní stínění?

Venkovní markýzy pro střešní okna dovedou odstínit sluneční paprsky ještě předtím, než proniknou dovnitř. Je to výhoda, protože pak se interiér vůbec neprohřívá. Venkovní stínění navíc v létě dokáže snížit vnitřní teplotu o několik stupňů. Oproti tomu vnitřní stínění zachycuje paprsky až uvnitř. Tím se zahřívá i celá místnost. U venkovního stínění je však nutné vybírat kvalitní materiály, protože přichází do styku s deštěm, větrem a sněhem. Takové stínění je tedy logicky dražší, ale celkově efektivnější. Vnitřní systémy nevyžadují prakticky žádnou údržbu, což může být značná výhoda, ale svou roli plní jen částečně. Je například možné je zvolit do technických místností, kde by vyšší investice do stínění byla zbytečná. Kromě toho je třeba také zvážit, zda chcete umístit sítě proti hmyzu do střešních oken, protože to bude mít také vliv na to, jakou technologii budete moci použít.

Proč jsou skvělým řešením markýzy?

Markýzy lze doporučit zejména v tom případě, kdy chcete snížit teplotu v podkroví, ale také máte rádi dostatek světla. Tyto látkové rolety totiž dovedou skvěle chránit před slunečními paprsky, které interiér ohřívají, ale místnost zcela nezatemní. Stejně tak s nimi můžete úplně neomezeně otevírat a manipulovat s oknem. Je to tedy ideální řešení, pokud nechcete být v manipulaci nijak omezeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.