Home Rady a návody Jak na plíseň která je teprve v první fázi vývinu?

Jak na plíseň která je teprve v první fázi vývinu?

od Magazín Freebydlení
plíseň v bytě

Plíseň v bytě je jistě nepříjemnou záležitostí, která se musí okamžitě řešit. Pokud byste ji totiž příliš podceňovali, mohla by se rozšířit do neočekávané velikosti. To by pak znamenalo jediné, přivolání odborné pomoci. S malou skvrnou totiž dokážete bojovat sami. Pokud se ovšem rozroste, nepomohou vám ani nejrůznější přípravky. Jak na plíseň v bytě nebo domě?

Ignorování a nohy na stůl není řešení

Ignorování rozhodně není řešení, jak jsme již psali v předchozím odstavci. Tímto chováním si jenom ublížíte. Kromě toho ne jenom sobě, ale celé vaší rodině. Ačkoliv to tak nevypadá, plísně jsou velice agresivní a mohou způsobit vážné zdravotní komplikace. O to více to platí v momentě, kdy u vás přebývá člověk s alergií nebo astmatickým záchvatem. Plíseň se poté přeměňuje v účinnou zbraň.

Udržujte správnou vlhkost v bytě nebo rodinném domě

Snažte se udržovat správnou vlhkost ve všech místnostech. Nejrizikovějšími prostory je bezesporu koupelna. Pokud si dáváte vanu nebo sprchu, neměli byste po sobě zavírat dveře. Udržuje se tam zkrátka vlhko, kterého se nezbavíte snadno. Při údržbě koupelny neboli úklidu používejte přípravky proti plísním, které by měly jejich výskyt omezit.

Jak na plíseň v další fázi?

Při začínající fázi vám stačí přípravky z obchodů. Dbejte pouze na to, aby se jednalo o kvalitní produkty, u kterých budete mít jistotu, že vám nepoškodí omítku a celkovou stěnu. Jedině tak získáte jistotu toho, že se plísně stoprocentně zbavíte. Přípravky se většinou aplikují na poškozené místo a poté se vyčkává určitou dobu. Ta by měla být uvedena na obalu výrobku. Následně stačí místo přetřít jemným hadříkem. Pro maximální efekt se doporučuje akci opakovat.

Závěrem myslete na ošetření

Stejný proces, který jste se mohli dočíst v odstavci výše proveďte i následující den. Budete tak v klidu spát, protože jste pro svou domácnost a rodinu udělali maximum. Jde o základní tipy, jak na plíseň, která je teprve v první fázi vývinu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.