Home Interiér Co byste měli vědět, než si pořídíte novou podlahu?

Co byste měli vědět, než si pořídíte novou podlahu?

od Magazín Freebydlení
podlahu

Do obýváku patří plovoučka nebo vinyl, do koupelny zase dlažba. Máme v tom „jasno“, hrdě se plácáme po ramenou a mylně se domníváme, že při výběru podlahové krytiny nemůžeme udělat žádnou zbytečnou chybu. Jenomže kritérií, které je vhodné zohlednit, je podstatně více. A když se nad budoucí podlahou zamyslíte opravdu komplexně, třeba nakonec dojdete k závěru, že je pro vás lepší volbou úplně jiná varianta.

Investice na mnoho let

Ne nadarmo se podlaze přezdívá „duše interiéru“. Je nezpochybnitelné, že její vzhled významně ovlivňuje styl a atmosféru domova, a tak na ní není moudré zbytečně šetřit. Než sáhnete po levnější (a pravděpodobně i méně kvalitní) podlahové krytině, položte si otázku, jestli chcete za poměrně krátkou dobu opět řešit stejný problém. Podlaháři Karlovy Vary z řemeslnického cechu EKOMPLEX zároveň doporučují neutrálnější barvy – v případě změny barevného schématu místnosti se lépe přizpůsobí novým barvám.

Vzhled interiéru a barevný odstín

V minulosti bylo možné dosáhnout určitého vzhledu pouze prostřednictvím určitého materiálu. Díky možnostem moderních technologií se nyní vyrábí podlahové krytiny v takřka libovolném dekoru. Dejte proto na své pocity a vyberte si podlahu s charakterem, který na vás působí ze všech nejlépe. Ale samozřejmě se snažte držet nepsaných pravidel, kdy se u některých stylů bydlení doporučují pouze určité materiály. Například k venkovskému stylu vám každé solidní podlahářství doporučí dřevo.

podlahu

Mějte také na paměti, že klíčovou roli hraje barevný odstín. Do menších a tmavých místností se, pro jejich rozjasňující efekt, hodí světlejší podlahy.  A zatímco světlé barvy lépe odráží světlo a prostor opticky zvětšují, ty tmavší zase vytváří zajímavý kontrast se světlejšími stěnami.

Zvláštní požadavky pro jednotlivé místnosti

Podlahovou krytinu si nepořizujeme jen proto, aby místnost posílila po estetické stránce. Měla by mít určité vlastnosti, které jdou ruku v ruce s běžným způsobem užívání daného místa. Někdy je to příjemný a měkký povrch, jindy snadná údržba či odolnost proti mechanickému poškození. Možná se budete divit, až vám odborníci doporučí vhodné řešení – do mnoha moderních podlah byste na první pohled neřekli, jak výjimečnými vlastnostmi oplývají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.