Home Finance a úspory Chcete žít v klidu? Mějte majetek dobře pojištěný!

Chcete žít v klidu? Mějte majetek dobře pojištěný!

od Magazín Freebydlení
pojištění

Podle průzkumu z konce roku 2019 trend nepojištěných domácností pokračuje nehledě na vývoj událostí a nepříznivého počasí a 40 % domácností není pojištěných, ba co víc čtvrtina nepojištěných vůbec neuvažuje, že by se pojistila. Tento neblahý trend má dalekosáhlé důsledky, v případě mimořádných událostí se totiž škody pohybují v desetitisícových až statisícových řádech, při řádění orkánu jde o částky milionové. Naopak pojištění majetku stojí několik stovek měsíčně, není lepší žít v klidu a mít vše dobře pojištěno?

Pojištěný majetek je základ

V neblahé době koronavirové epidemie, kdy si nikdo není jistý zaměstnáním, může být mimořádná událost v domácnosti pro rodinu fatální. Kde vzít peníze na znovuvybudování a vybavení domova po řádění přírodních živlů, jako jsou oheň, vítr nebo voda? Základem by proto mělo být dobré pojištění majetku, které zahrnuje pojištění domácnosti i samotné nemovitosti. A není dobré otálet, protože přírodní živly a počasí jsou nevyzpytatelné, ale možné škody enormní. Orkán Eberhard v roce 2019 napáchal spolu s letním krupobitím a bouřemi škody ve výši 2,4 mld. korun.

Pojištění domácnosti a nemovitosti

Mezi nejzákladnější pojistné produkty patří pojištění domu a domácnosti. Zatímco první pojištění řeší nemovitost jako takovou včetně všech stavebních a pevných součástí, pojištění domácnosti řeší vnitřní vybavení včetně nábytku, ale i sportovních a osobních věcí. Výhodou komplexního pojištění je společné pojištění vypočtené jen na základě m² vnitřní plochy domu nebo bytu. Pojistku je možné sjednat online, a to dokonce včetně pojistky na blbost.

pojištění majetku

Pojištění odpovědnosti za škodu

Právě tato lidově řečená pojistka na blbost se totiž hodí v případě, že během vodovodní havárie vzniklé u vás v bytě, vytopíte sousedy pod vámi. Tyto škody se nehradí z majetkového pojištění, ale právě z pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou v běžném občanském životě. Tato pojistka má dokonce celosvětovou platnost a vztahuje se na všechny členy domácnosti, což je velmi praktické. Nikdy totiž nevíte, co děti mohou nechtěně provést při obědě v restauraci nebo při nákupech v obchodě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články

Vložit komentář

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Zobrazit

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.